ВЛАСЕНКО Ігор
МАТЮХА Андрій
ГОЛЬМАК Володимир

"Ворскла" - "Дніпро" (Могильов) - 0:0

Близько семи тисяч глядачів заповнили 4 квітня трибуни стадіону, який відтепер носить таку ж назву, як і футбольний клуб - "Ворскла". У матчі відкриття сезону  полтавці приймали "Дніпро" з Могильова.

Початок виявився багатоо6іцяючим. Па п'ятій хвилині Володимир Прокопиненко пройшов лівим краєм і сильно пробив, але м'яч потрапив у хрестовину. Ще один по-справжньому гострий момент біля воріт "Дніпра" виник на 35-й хвилині. Чудову нагоду відзначитися мав дебютант "Ворскли" Сергій Гусєв. Однак м'яч, що він його пробив із штрафного майданчика, пролетів над перекладиною. Гості так і не створили у першому таймі жодного голевого моменту. Перший кутовий удар могильовці подали на 38-й хвилині. Якщо й ворушилися футболісти обох команд, то лише від штрафного до штрафного майданчика. Самого ж бажання суперників зіграти якомога краще виявилося замало. Усім футболістам бракувало точності передач. Відчувалося, що гравці "Ворскли" недостатньо зіграні, лінія нападу, по суті, виглядала беззубою.

Прикро, що й другий тайм виявився таким же монотонним, як і  перший. Дещо активнішими були спочатку господарі, а наприкінці матчу - гості. І все ж нічийний рахунок (0:0) цілком відповідає співвідношенню сил.
Кращими гравцями визнано Терновського ("Дніпро") і Лукаша ("Ворскла"). На жаль, не обійшлося без прикрощів. Раніш імена кращих оголошували, як правило, хвилин за п'ять до фінального свистка, цього ж разу гучномовці рознесли інформацію, коли майже усі глядачі покинули чашу стадіону.

Наступну гру "Ворскла" і "Кремінь" проведуть 7 квітня. Полтавці зустрінуться із КІМом", а "Кремінь" - з "Дніпром". Початок зустрічі на стадіоні   "Ворскла о 16 годині. Відбудеться перший тираж речової лотереї.

А. Ломов.
"Зоря Полтавщини" № 67 (17767), 6 квітня 1991 року (субота).

Перші матчі

Майже чотири тисячі уболівальників заповнили трибуни стадіону "Колос", щоб спостерігати за стартовим матчем полтавської "Ворскли" з могильовським "Дніпром". Перед початком зустрічі відбулося урочисте відкриття 54-го чемпіонату.

У минулому сезоні полтавці і білоруські футболісти у підсумковій таблиці були сусідами. Наші земляни на 12-му місці, а гості - на 13-му. Отже, матч мав бути принциповим. Так воно і сталося. Наші земляки активно розпочали гру І мали кілька нагод відкрити рахунок. У першому таймі полтавці повністю володіли ініціативою, непогано комбінували. Особливо виділялися Андрій Марченко і Сергій Лукаш. Гості ж обрали варіант гри від захисту, розраховуючи тільки на контратаку. Але оборона полтавці" діяла бездоганно.

Після перерви гравці "Ворскли" помітно активізувалися. Гострі ситуації виникали одна за одною біля воріт суперника. Але точно завершити атаку нікому з господарів так і не вдалося. Гості відійшли всією командою а захист. І частенько грали відверто грубо. Тож судді на полі довелося помазати їм дві жовті картки.

Фінальний свисток судді зафіксував нічийний результат - 0:0. Тому значна частина уболівальників покидала стадіон явно не задоволена грою полтавців. Та, думаю, що "Ворскла" як для стартового матчу виглядала пристойно. Добре зіграв захист, середня лінія поля. Бракувало лише точності при завершенні комбінацій. Тож будемо вважати, що дебют наших земляків під керівництвом нового старшого тренера В. О. Ходуса завершився загалом успішно.

Завтра полтавці о 16.00 приймають іншу білоруську команду - "КІМ" (Вітебськ).