ДАЛЛКУ Арменд
ЯНУЗІ Ахмед
МАРКОСКІ Йован

Часткова реабілітація

Після прикрого і дуже болючого фіаско в Португалії «Ворсклі» необхідно було терміново реабілітуватися перед своїми вболівальниками. Останнім, мабуть, і не було особливої різниці, хто був суперником «Ворскли» в звітному турі. Хотілося хорошої гри і позитивного результату. З врахуванням того, що протистояв «Ворсклі» чемпіон країни, можна сказати, що отримали полтавські любителі футболу і те, і інше.

Гру команди почали на зустрічних курсах, але очікувати, що взяття воріт відбудеться так швидко не доводилося. Все-таки вже на шостій хвилині динамівцям удалося відкрити рахунок. У киян пройшла швидка контратака: Ярмашу в підкаті не вдалося перервати гостру передачу на хід Ярмоленка, молодий киянин пройшов ближче до штрафного майданчика і відпасував на Мілевського. Артем почав зближатися з воротами, прикрив м'яч корпусом від захисника й упав. Можаровський побачив порушення правил. Сам же «потерпілий» визвався виконувати удар і не помилився. Сергій Долганський хоч і кинувся в той же кут, але м'яч дістати не зумів - 0:1. Виходячи з подальших подій, які відбувалися на поле, можна сказати, що швидкий гол, мабуть, зіграв дуже злий жарт із динамівцями.

Кияни не виявили бажання розвити успіх і ініціативу у свої руки перебрала вже «Ворскла». Пощасливилось же відігратися полтавчанам досить швидко. Уже на 16-й хвилині Василь Сачко сповна скористався ляпом київської оборони. Ярмаш після масованої атаки змістився ближче до центра штрафного майданчика і віддав проникаючу передачу на Сачка. Оборона «Динамо» чи то намагалася зробити штучне «поза грою», чи то намагалися його зробити окремі гравці. Але нічого із цієї затії не вийшов і форвард біло-зелених, одержавши прекрасну можливість пробити з гарної позиції, не підвів. Удар у дальній кут не здався таким, що не береться, але Шовковський м'яч не дістав - 1:1.

«Ворскла» спробувала розвинути успіх і була дуже близька до того, щоб вийти вперед уже в першому таймі. Спочатку Єсін непогано пробивав метрів з 20-ти - трохи вище. А потім уже Сачко міг оформити дубль. Діакате й Хачеріді не розібралися, кому ж повинен дістатися м'яч. У підсумку молодий Хачеріді вирішив зробити скидку Шовковському. Але, по-перше, до такого розвитку подій уже був готовий Сачко, що вискочив з-за спини опонента. А, по-друге, сама скидка була далеко не ідеальною. Але Сачко промазав з позиції, що виглядала набагато вигіднішої від тієї, у якій ворскляни зрівняли рахунок. В «Динамо ж гра після гола не пішла. Запам\'яталися лише несильні удари спочатку Єрьоменко, а потім і Нінковича. Також вимушена заміна Несмачного на новачка Маграо.

У другому таймі полтавчани свідомо віддали ініціативу гостям, приділивши більше уваги захисту власних воріт. І виходило це в «Ворскли» досить непогано. Моменти в киян виникали, але було їх не дуже багато. Так на 60-й хвилині після класного закиду від Єрьоменка віч-на-віч із Долганским вискочив Ярмоленко - голкіпер господарів вчасно вийшов з воріт і м'яч забрав. А на 78-й хвилині «Ворсклі» посміхнулася фортуна. Після розіграшу кутового м'яч непогано ліг на ногу Нінковичу. Удар вийшов у Мілоша видовищним: сильним і по дуже гарній траєкторії. Але на допомогу Долганському в цьому епізоді прийшла поперечина.

Біло-зелені в другому таймі все-таки намагалися контратакувати. Робили це за традицією більше правим флангом (вгадайте, хто проявляв там активність?), але небезпека чекала «Динамо» із флангу протилежного. Молодий Безус, який вперше грав нападаючого за основний склад і який замінив Сачка, запресингував у нескладній ситуації захисників киян, перехопив м'яч і впевнено пішов на ворота. Після чого в боротьбі із двома опонентами впав. Свисток рефері цього разу промовчав, хоча із трибун епізод нагадував той, що відбувся на 6-й хвилині. Що ж, Безус не Мілевський...

Динамівці до останніх хвилин не припиняли спроб вирвати перемогу і їм ледве це не вдалося. На 89-й хвилині полтавська оборона, що грала до цього епізоду досить добротно, «зівнула» ривок до воріт Гільєрме. Але знову виручив Долганський, вийшовши з воріт і відбивши удар. По грі кияни виглядали якось важко й фолили побільше звичайного. Так відразу й не згадати, коли гравці «Динамо» одержували за матч відразу шість попереджень.

Олександр Полтавець

Офіційна програма матчу "Ворскла" - "Динамо" Київ (Чемпіонат України. 2009-2010. Прем'єр-ліга. 5 тур)