Ворскла дограє чемпіонат і мріє про зміни

18 травня. Київ. Стадіон Динамо. Початок о 18.30

Арбітр - Юрій Мосейчук (Чернівці)

Трансляція на каналі 2+2

Прогноз ― 2:1

Ще два матчі залишилося провести Ворсклі в 22 чемпіонаті України, дізнатися остаточно підсумкове місце в турнірній таблиці ― і все: для футболістів і тренерського складу настане відпустка.

Після того, як у минулому турі ужгородська Говерла програла у Кривому Розі Кривбасу ― 0:3, полтавська команда може не турбуватися за місце у Прем'єр-лізі на наступний сезон. Нижче 14 сходинки Ворскла вже не опуститься. Більше того, після того як ФФУ таки залишила в силі своє рішення зняти 3 очка з Таврії, підопічні Сергія Свистуна можуть цілком замахнутися на місце в десятці. Для цього біло-зеленим потрібно виграти два матчі, що залишилися і чекати на втрату очок Зорі і тієї ж таки Таврії. А це цілком реально.

Не виключено, що в матчі з Арсеналом Сергій Свистун дасть шанс молоді з дубля, тим паче він про це казав ще перед початком весняної частини чемпіонату. Зараз якраз можна це зробити: турнірні задачі вже не тяжіють над Ворсклою, а потрібно вже думати про майбутнє. Крім того, дискваліфіковано два захисника - Даллку і Чеснаков. Новий сезон вже не за горами, а він, судячи з усього, буде досить складним для біло-зелених. Наставник ворсклян говорить, про те, що у новому сезоні Ворскла зміниться. Хотілося б аби в кращий бік.

Як і Ворскла, Арсенал вже теж дограє сезон з мрією про наступний. У першому колі вдома Ворскла мінімально обіграла канонірів ― 1:0. Єдиний гол провів Артем Громов. Минулого сезону кияни двічі з однаковим рахунком обіграли ворсклян ― 2:0. А позаминулого сезону команди поділи очки. Причому в Полтаві виграв Арсенал ― 1:0, а в Києві з таким же рахунком перемогу здобула Ворскла.

Олександр ПОЛТАВЕЦЬ

У матчі за престиж Ворскла програла

Початок гри пройшов у низькому темпі і нічим примітним не запам'ятався. Традиційно для виїзних поєдинків полтавці обрали оборонну тактику з розрахунку на контратаки і гру флангами. Арсенал на старті поєдинку зайняв вичікувальну позицію і не став бігти стрімголов вперед. Перевага команди Бакалова стало проявлятися в кінцівці першого тайму, коли і був відкритий рахунок. До перерви кияни створили два моменти, але реалізували лише один. На 38-й хвилині прекрасний гол забив Богданов, який прорвався по лівому флангу, увійшов до штрафного майданчика суперника і пробив повз воротаря.

Явно розчарований тим, що відбувається на полі, Сергій Свистун до початку другого тайму провів відразу дві заміни. До перерви поле залишив Будник, якого замінив Куценко. На другий тайм також на посилення атаки вийшов Ребенок, що змінив Сілюка. Як показала друга половина, загальну картину гри ці перестановки змінили хіба що в гірший бік. Підтвердженням тому стала зворотна заміна Куценка на Баранника.

Арсенал виглядав впевненіше, організованіше, тоді як ворскляни практично нічого не могли запропонувати в атакувальній грі, а до того ж - часом грубо помилялися на своїй половині. Цілком логічно, що господарі подвоїли перевагу в рахунку. Заслужено відзначився один із найактивніших гравців Арсеналу в цьому матчі - капітан Володимир Аржанов, який легко і безперешкодно замкнув подачу з кутового у виконанні Богданова.

Слід віддати належне і Ворсклі, яка, незважаючи на всі негаразди в організації своєї гри, не здалася і навіть зуміла скоротити відставання в рахунку. Полтавцям вдалося успішно реалізувати стандарт: на 78-й хвилині відмінний удар головою вийшов у Громова.

Часу для того, щоб відігратися у гостей було достатньо, але вони ним не скористалися. Поразка ― 1:2, і мрії про десяте підсумкове місце стають майже фантастикою. Заключний поєдинок з Говерлою скоріше буде тренувальним, адже ужгородці втратили будь-яку мотивацію на гру в Полтаві, а Ворсклі ― хіба що на прощання можна побажати перемогти і порадувати полтавських уболівальників вікторією, яку вони не бачили з листопада минулого року.

Сергій Свистун: "Я не задоволений грою Куценка"

Наставник Ворскли Сергій Свистун прокоментував поразку своєї команди від Арсеналу.

- Хочу привітати Арсенал з перемогою. У нас багато футболістів, напевно, вже закінчили чемпіонат. У перерві довелося розбиратися, підвищувати голос. Другий тайм начебто провели краще, але помилки в обороні все одно були присутні. Нас не вистачило, щоб зрівняти рахунок.